Zakupy i gotowanie z dietetykiem

Czy czytając etykietę należy zwracać uwagę tylko na zawartość w produkcie tłuszczu? Czy podana na opakowaniu kaloryczność mówi ile rzeczywiście spożyjemy kalorii? Na jakie wartości należy zwracać uwagę przy wyborze najlepszego jogurtu? Czy substancje naturalne zawarte w sokach na pewno są zdrowe? …

Zdając sobie sprawę, że wybór najlepszego produktu ze sklepowej półki nie zawsze jest rzeczą łatwą, proponujemy Ci fachowe towarzystwo w trakcie robienia zakupów. Nauczymy odczytywać i interpretować dane podane na etykietach produktów. Powiemy na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze produktów dla dzieci i doradzimy, który produkt będzie najkorzystniejszy dla Twojego zdrowia.

Podczas zakupów dietetyk:

  • pomoże znaleźć na sklepowych półkach najwłaściwszy produkt
  • nauczy jak czytać etykiety produktów podpowie i na co zwracać uwagę przy wyborze

 

Za problemy z nadmierną masą ciała często odpowiedzialne są niewłaściwe nawyki żywieniowe, a zwłaszcza złe nawyki w trakcie gotowania. Jeżeli zechcesz zaprosić nas do swojej kuchni wskażemy błędy, których nie zauważasz, a które mogą w prosty sposób zostać naprawione z korzyścią dla całej rodziny. Pokażemy jakie stosować sposoby obróbki żywności, aby posiłki były smaczne i przygotowane zgodnie z zasadami zdrowego żywienia. Powiemy również jakiego używać tłuszczu, jakiej mąki czy jakich przypraw do określonych celów kulinarnych.

Podczas wspólnego gotowania dietetyk:

  • pomoże przygotować smaczny, pełnowartościowy posiłek o określonej wartości odżywczej,
  • wskaże popełniane w kuchni błędy
  • nauczy najlepszych technologii obróbki żywności

 


')